2022 Southeast District baseball honors


Division III First Team East

Tyler Sammons, Fairland

Rylan Sams, Oak Hill

Ethan Stewart, Meigs

Mason Rhodes, River Valley

Trevor Kleinman, Ironton

Jon Wylie, Ironton

Jeremiah Frisby, Wellston

Isaiah Kelly, Rock Hill

Jace Ervin, Alexander

Logan Martin, Wellston

Ethan McCune, Federal Hocking

Hudson Stalder, Nelsonville-York

Blake Trevanthan, Fairland

Drew Dodson, Meigs

Ethan Sprankle, Crooksville

Division III East Coach Of The Year

Michael Hill, Fairland

Division III First Team West

Adam Crank, Minford

Ben Nichols, Zane Trace

Trey Edler, Zane Trace

Tyler Duncan, Portsmouth

Tra Swayne, Piketon

Peyton Weiss, Westfall

Daewin Spence, Portsmouth

Cooper McKenzie, Wheelersburg

Trevor Fike, Portsmouth West

Jarrett McWhorter, Southeastern

Hunter Thomas, Wheelersburg

Austin Barnhill, Lychburg

Roger Woodruff, Piketon

Wyatt Haupt, Eastern Brown

Caleb Rothwell, North Adams

Division III West Coach Of The Year

Ron Allen, Zane Trace

Division III Honorable Mention East

Peyton Aldridge, Ironton

J.D. Daniels, Chesapeake

Brayden Hanshaw, South Point

Division III Special Mention East

Matthew Deems, Belpre

Noah Fullerton, Belpre

Dylan Venegas, Oak Hill

Isaiah Needham, Oak Hill

Tristan Pemberton, Rock Hill

Jaedon Stevens, Rock Hill

Noah Dickerson, Crooksville

Jacob Sloan, Ironton

Dylan Phillips, Alexander

Theron Eberts, Meigs

Caleb Burnem, Meigs

Zach Wilbur, Wellston

Austen Fetherolf, Wellston

Braden McGuire, River Valley

Cole Johnson, River Valley

Hayden Blankenship, Chesapeake

Mason Jackson, Federal Hocking

Nakian Dawson, South Point

Landon Johnson, Dawson-Bryant

Connor Sansom, Fairland

Division III Honorable Mention West

Vinnie Lonardo, Portsmouth

Connor Estep, Wheelersburg

Jacob Davis, Portsmouth West

Cody Rawlings, Adena

Division III Special Mention West

Derrick Pell, West Union

Dakota Pell, West Union

Brayden Simmons, Lynchburg

Patrick Meddock, Lynchburg

Eli Sayre, Portsmouth West

Tucker Spriggs, Portsmouth West

Hunter McCoy, Westfall

Hunter Wright, Westfall

Kaleb Seals, Northwest

Waylon McGlone, Northwest

Will Dratwa, Adena

Lukas Roush, North Adams

Johnny Burton, Piketon

Levi Gullion, Piketon

Dariyonne Bryant, Portsmouth

Division IV First Team East

Brayden Webb, Symmes Valley

Blake Stuntebeck, St. Joseph

Robert Martin, South Webster

Will Wickline, Southern

Caden Brammer, Symmes Valley

Tabor Lackey, Trimble

Jacob Huffman, Waterford

Jaren Lower, South Webster

Jace Bullington, Eastern Reedsville

Lane Cline, Waterford

Dylan Mortan, Eastern Pike

Sean Stobaugh, Eastern Reedsville

Division IV East Coach of the Year

Chad Renfroe, Symmes Valley

Division IV First Team West

Nate Price, Whiteoak

Connor Butler, Whiteoak

Dax Estep, Paint Valley

Alex Cassidy, Notre Dame

Gabe Fouch, Fairfield

Braylon Leach, Huntington

George Arnett, Valley

Carter Nickel, Valley

Jackson Poole, Manchester

Tate Queen, Valley

DJ Crocker, Huntington

Dalton Black, Huntington

Division IV West Coach of the Year

Nolan Crabtree, Valley

Division IV Second Team East

Elijah Rowe, St. Joseph

Levi Best, Symmes Valley

Michael Mahlmeister, St. Joseph

Austin Wisor, Trimble

Kolton Zimmer, Waterford

Riley Cook, South Webster

Alex Oram, South Gallia

Gaige Canter, Miller

Ryan Ross, Eastern Reedsville

Lincoln Rose, Southern

Bryce Downs, Trimble

Division IV Honorable Mention East

Levi Niece, Symmes Valley

Kai Coleman, St. Joseph

Nate Havens, Eastern Pike

Division IV Special Mention East

Tyson Moore, Waterford

David Simpson, Waterford

Nick Strow, Symmes Valley

Logan Justice, Symmes Valley

Hunter Griffith, Miller

Gavin Baker, South Webster

Cam Carpenter, South Webster

Blake Guffey, Trimble

Wendall Unroe, South Gallia

Tristan Saber, South Gallia

Lance Barnett, Eastern Pike

Brayden Smith, Eastern Reedsville

Bryce Newland, Eastern Reedsville

Cade Anderson, Southern

Tanner Lisle, Southern

Division IV Second Team West

Chase Morrow, Valley

Zane Porter, Peebles

Carson Emery, Whiteoak

Chris Queen, Valley

Jaekyn Ridout, Valley

Trent Mettler, Paint Valley

Jacob Morgan, Fairfield

Logan Bell, Manchester

Alan Smith, Huntington

Landon Barnett, Whiteoak

Evan Balestra, Portsmouth Clay

Division IV Honorable Mention West

Cory Reed, Peebles

Myles Phillips, Notre Dame

Cade Miller, Fairfield

Division IV Special Mention West

Elijah Jones, Peebles

Caleb Smith, Huntington

Brady Voiers, Glenwood

Matt Boldman, Notre Dame

Nate Johnson, Notre Dame

Hunter Burns, Fairfield

Ryland Wikoff, Manchester

Dalton McDonald, Manchester

Connor Free Paint, Valley

Beau Blankenship, Paint Valley

Mitchell King, Portsmouth Clay

Carson Porginski, Portsmouth Clay

https://www.portsmouth-dailytimes.com/wp-content/uploads/sites/28/2022/06/web1_OHSBCAlogo1.jpg