2021 Divisions IV, V, VI & VII All-Ohio Football Teams


2021 Division IV All-Ohio Football Teams

Offensive Player of the Year: C.J. Hester, Wyoming

Defensive Player of the Year: Luke Ferrell, Bloom-Carroll

Coach of the Year: Eric Valentine, Columbus Linden-McKinley

First Team Offense

QB: KJ Benedict, Bloom-Carroll, 5-8, 165, sr.; Wade Futhey, Waverly, 5-11, 185, sr.; Josh Hupp, Byesville Meadowbrook, 6-0, 185, sr.; Marshall Shepherd, Shelby, 6-2, 175, sr.; Dru DeShields, Beloit West Branch, 6-4, 180, jr.;

RB: Dane Nauman, Marengo Highland, 5-11, 215, soph.; Chase Oehlstrom, Carrollton, 5-9, 160, jr.; Collin Nemitz, Sandusky Perkins, 5-10, 185, sr.; DeMarcus McElroy, Youngstown Ursuline, 5-11, 175, sr.; Gideon Lampron, LaGrange Keystone, 6-0, 215, sr.; CJ Hester, Cincinnati Wyoming, 5-11, 185, jr.; Carson Van Hoose, Clarksville Clinton-Massie, 5-9, 165, sr.

WR/TE: Colt Emerson, New Concord John Glenn, 6-1, 175, jr.; Colin Oberdick, St. Clairsville, 6-0, 165, sr.; Josh Hurst, Port Clinton, 6-2, 170, sr.; Nick Wilson, Beloit West Branch, 6-1, 162, sr.; Josh Martin, Eaton, 5-11, 140, sr.; JT Ferguson, Germantown Valley View, 6-2, 182, sr.

OL: Isaac Clary, Gallipolis Gallia Academy, 6-8, 310, jr.; Avery Henry, St. Clairsville, 6-7, 300, sr.; Mason Ludwig, East Liverpool, 6-6, 280, jr.; Cullen Dunn, Van Wert, 5-11, 225, Sr.; Alistair Larson, Peninsula Woodridge, 6-5, 290, sr.; Greg Rockwell, Beloit West Branch, 6-1, 255, sr.; Nick Dalessandro, Chagrin Falls, 6-5, 275, sr.; Owen Trick, Clarksville Clinton-Massie, 6-2, 245, jr.

K: Mason Grudich, West Milton Milton-Union, 5-8, 165, jr.

First Team Defense

DL: Luke Ferrell, Bloom-Carroll, 6-3, 225, sr.; Gavin Postelwaite, Heath, 6-2, 300, sr.; Remington Norman, Clyde, 6-2, 240, sr.; Ty’Req Donlow, Youngstown Ursuline, 6-1, 218, soph.; Troy Peterson, Ashtabula Edgewood, sr.; Harry Hilvert, Cleves Taylor, 6-2, 250, sr.; Jake Brown, West Milton Milton-Union, 5-10 230, jr.

LB: J.T. Barnett, Waverly, 6-0, 195, sr.; Brady McManaway, Byesville Meadowbrook, 5-11, 165, sr.; Dillon Overmyer, Clyde, 6-2, 240, sr.; Steven Marra, Beloit West Branch, 6-2, 220, sr.; Ty Howard, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-11, 195, sr.; Jeremy Henry, Dayton Northridge, 6-2, 200, jr.; Colton Trampler, Clarksville Clinton-Massie, 5-11, 215, sr.

DB: Tyrese Taylor, Columbus East, 6-0, 165, sr.; Tyler Webb, Port Clinton, 5-9, 165, sr.; Kenny Grobolsek, Sheffield Brookside, 6-0, 190, sr.; Malik Davis, Cleveland Glenville, 5-9, 150, jr.; Blake Brumbaugh, West Milton Milton-Union, 6-1, 180, jr.; Kody Zantene, Clarksville Clinton-Massie, 6-3, 190, sr.

P: Adam Polacko, Oakwood, 6-3, 220, sr.

Second Team Offense

QB: Christopher Towns, Columbus Linden-McKinley, 5-7, 134, jr.; Drew Sefsick, St. Clairsville, 5-11, 170, sr.; Aiden Pratt, Van Wert, 6-4, 195, jr.; Cam Gillum, Port Clinton, 5-9, 185, jr.; Brady Shannon, Youngstown Ursuline, 6-3, 210, sr.; Jackson Johnson, Salem, 6-0, 176, sr.; Poochie Snyder, Canton South, 6-0, 165, soph.

RB: Jacob Jordan, St. Clairsville, 5-7, 170, sr.; Hunter Campbell, Navarre Fairless, 6-2, 185, Sr.; Kyle Snider, Cuyahoga Valley Christian Academy, 5-11, 220, jr.; Eddie Lewis Jr., Rocky River Lutheran West, 5-10, 180, sr.; Kavonte Turpin, Dayton Northridge, 5-9, 165, sr.

WR/TE: Chrishawn Adams, Columbus Marion-Franklin, 6-4, 210, sr.; Penn Morrison, Waverly, 6-4, 195, sr.; Dean Boyd, Youngstown Ursuline, 6-4, 202, sr.; Blaize Exline, Salem, 5-11, 160, sr.; Ryne Shackelford, LaGrange Keystone, 6-0, 195, jr.; Gauge Dunn, Bethel Bethel-Tate, 5-11, 145, sr.

OL: Reece Shriner, Heath, 5-10, 200, soph.; Turner Harmon, Marengo Highland, 6-0, 220, sr.; Hayden Bricker, Bellevue, 6-2, 270, sr.; Walker Britt, Clyde, 6-2, 260, sr.; Brian Frasco, Youngstown Ursuline, 6-3, 268, jr.; Isaac Lucas, Youngstown Ursuline, 6-4, 258, jr.; Tavareon Sanders, Cleveland Glenville, 6-4, 320, sr.; Bobby Diana, Cincinnati McNicholas High School, 6-1, 232, sr.

K: Lucas Otto, St. Clairsville, 6-0, 155, sr.

Second Team Defense

DL: Gauge Samson, Zanesville Maysville, 6-3, 290, sr.; Gavin Linkous, Rossford, 6-2, 240, Sr.; Mitchell Coffee, Beloit West Branch, 6-2, 235, jr.; Jadynn Anderson, Perry, 6-2, 210, sr.; Joel Allen, Wyoming, 6-1, 265, jr.; Breyden Boston, Eaton, 6-4, 205, sr.

LB: Connor Corbett, Heath, 5-6, 155, fr.; Caden Kenworthy, Cambridge, 5-10, 180, sr.; Tanner Rubinstein, Napoleon, 6-3, 192, sr.; Jason Greenfield, Canal Fulton Northwest, 6-0, 205, sr.; Karson Nail, Sheffield Brookside, 6-0, 184, sr.; Christian Pataky, LaGrange Keystone, 6-3, 215, sr.; Zack Vanscoy, St. Paris Graham, 5-11, 200, sr.

DB: Beau Wisecarver, Bloom-Carroll, 6-1, 195, sr.; Jakylan Irving, Youngstown Ursuline, 6-1, 164, sr.; Andre Hill, Shelby, 6-0, 175, sr.; Bryce West, Cleveland Glenville, 6-0, 190, soph.; Jake Kavcic, Gates Mills Gilmour, 5-8, 145, soph.; Ashton Wolfe, Bethel Bethel-Tate, 5-9, 160, sr.

P: Andrew Kirkpatrick, Chagrin Falls, 6-4, 240, sr.

Third Team Offense

QB: Austin Colletti, Carrollton, 6-0, 170, sr.; Konner Rodick, LaGrange Keystone, 6-2, 185, jr.; Kyle Ransom, Oberlin Firelands, 6-1, 180, sr.; Brock Ebright, Eaton, 5-10, 173, jr.; Pierce Taylor, Cincinnati McNicholas, 5-9, 160, sr.

RB: Donny Hardy, Chagrin Falls, 6-0, 190, jr.; Mikey Molloy, Bethel Bethel-Tate, 5-9, 195, sr.; Ar’Moni McCrae, Heath, 6-0, 200, sr.; Nate Jackson, Van Wert, 5-10, 180, sr.

WR/TE: Blaine Bowman, Shelby, 5-11, 170, sr.; Caleb Lott, Canton South, 6-2, 170, sr.; Brody Pumneo, Navarre Fairless, 6-0, 160, jr.; Damarion Witten, Cleveland Glenville, 6-3, 200, soph.; Robbie Guttman, Cincinnati Indian Hill, 6-2, 195, sr.; Keon Wright, Oakwood, 5-11, 170, sr.

OL: Hayden Loy, Byesville Meadowbrook, 5-9, 220, sr.; Kaden Riddle, Clear Fork, 6-4, 250, jr.; Camden Armstrong, Shelby, 5-11, 290, sr.; Freddie Johnson, Cleveland Glenville, 6-5, 320, soph.; Bobby Malinowski, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 6-2, 293, sr.; Jacob Marjak, Perry; Noah Hill, Springfield Kenton Ridge, 6- 5, 295, sr., Ethan Lane, West Milton Milton-Union, 6-4, 250, jr.

K: Ben Tolson, Beloit West Branch, 5-7, 145, sr.

Third Team Defense

DL: Chandler Stevens, Marengo Highland, 5-10, 190, jr.; Thomas Egli, Beloit West Branch, 6-6, 205, Jr.; Sir’Sean Ingram, Cleveland Glenville, 6-4, 210, sr.; Max Moore, Chagrin Falls, 6-3, 210, sr.; Joseph David, Cincinnati Indian Hill, 5-10, 210, sr.; Cooper Strader, St. Paris Graham, 6-1, 225, sr.

LB: Drew Lincicome, Duncan Falls Philo, 5-11, 175, jr.; Justin Smythe, Bellevue, 6-0, 165, sr.; Coltin Colucci, Navarre Fairless, 6-1, 200, sr.; Chris Berthold, Oberlin Firelands, 5-11, 185, sr.; Rocco Hice, Gates Mills Gilmour, 5-9, 175, jr.; Matthew Cotterman, Germantown Valley View, 6-4, 220, sr.; Norman Bubba Darnell Jr., Bethel Bethel-Tate, 5-9, 185, sr.; Jared Hancock, Cincinnati Wyoming, 5-10, 205, sr.; Nathan Walker, New Concord John Glenn, 6-2, 175, jr.

DB: Alijah Stevens, Licking Valley, 5-10, 145, sr.; Hunter Eubanks, Byesville Meadowbrook, 5-10, 160, sr.; Isaiah Helphinstine, Cincinnati McNicholas, 5-9 162, sr.; Sam Prangley, Cincinnati Wyoming, 6-2, 200, sr.; Christian Reyna, Eaton, 6-2, 171, sr.

P: Jonathan Spiess, Bexley, 5-9, 172, jr.; Landon Campbell, Galion, 6-1, 195, sr.

Honorable Mention

QB: Zack Miller, Wooster Triway, 5-7, 160, jr.; Braden Wright, Greenfield McClain, 6-4, 178, sr.; Chris Stout, Hillsboro, 6-2, 173, sr.; Hayden Collins, Fairfield Union, 5-11, 160, jr.; Austin Cline, Lisbon Beaver, 6-3, 185, soph.; Owen Smith, Duncan Falls Philo, 5-11, 175, sr.; Jalen Minter, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-9, 160, sr.

RB: Ishmael Spann-Powers, Columbus East, 5-6, 140, sr.; Jason Williams, Vincent Warren, 5-8, 170, soph.; Zayne Karr, Vinton County, 5-10, 180, sr.; Gabe Rashcke, Vinton County, 5-11, 185, soph.; Blayton Reid, Circleville Logan Elm, 5-10, 185, jr.; Mike Daniels, Clyde, 5-9, 165, sr.; Korbin Shepherd, Bryan, 5-7, 174, sr.; Hayden McCrate, Belmont Union Local, 5-10, 215, jr.; Devin Toothman, East Liverpool, 5-9, 165, sr.; Hayden Jarrett, Zanesville Maysville, 6-1, 185, jr.; Gavin Henry, Gnadenhutten Indian Valley, 5-10, 175, jr.; Dominic Johnson, Gates Mills Hawken, 5-5, 155, jr., Da’Shaun Whatley, Cleveland Glenville, 5-9, 175, sr.; Aidan Lefelhoc, Perry, 5-10, 186, sr.; Carter Frank, Clarksville Clinton-Massie, 6-0, 195, sr.

WR/TE: Kamari Mitchell, Peninsula Woodridge, 6-1, 180, sr.; Ben BoBo, Cincinnati McNicholas, 5-7, 160, jr.; Branyon Dodds, Bloom-Carroll, 6-1, 170, sr.; Reece Huber, Heath, 6-3, 170, sr.; LB Towns, Linden, 5-8, 145, sr.; Will Futhey, Waverly, 6-5, 205, sr.; Kenyon Franklin, Gallipolis Gallia Academy, 6-1, 180, soph.; Dennis Pettey, Vincent Warren, 6-2, 210, sr.; Maddox Fox, Chillicothe Unioto, 6-4, 200, jr.; Tanner Lemaster, Washington Court House, 6-5, 230, jr.; Canaan Griffith, Hillsboro, 5-10, 155, sr.; Jayden Rowe, Sandusky Perkins, 6-4, 195, jr.; Brady Wilson, Clyde, 5-9,165, sr; Jonas Tester, Wauseon, 6-2, 165, sr.; Connor Pratt, Van Wert, 6-3, 180, sr.; Maddix Crutchfield, Van Wert, 6-1, 210, jr.; Damen Launder, Byesville Meadowbrook, 5-11, 160, sr.; Jaxson Radcliffe, Duncan Falls Philo, 6-0, 155, sr.; Slater Sampsel, Warsaw River View, 6-3, 180, jr.; Alonte Pryor, Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 5-7, 158, sr.; Delon Bush, East Cleveland Shaw, 6-2, 175, jr.;

OL: AJ Howard, Cincinnati Wyoming, 6-0, 265, jr.; Tom Fox, Navarre Fairless, 6-1, 240, jr.; Alex Prexta, Canal Fulton Northwest, 6-2, 280, sr.; Caleb Adams, Beloit West Branch, 6-2, 298, sr.; Carson Stockman, Salem, 6-3, 272, sr.; Stephen Solic, Poland, 6-1, 275, sr.; Michael Gordon, Poland, 6-0, 195, sr.; Garrett McClung, Cincinnati Indian Hill, 6-2, 245, sr.; Nathaniel Romano, Licking Valley, 5-11, 265, sr.; Reece Shriner, Heath, 5-10, 200, soph.; Kevin Tyler, Bloom-Carroll, 6-0, 240, sr.; Brock Adams, Waverly, 6-2, 305, Jr.; Ethan Ranzenberger, Port Clinton, 6-3, 310, jr.; Angelo Rocco, Cambridge, 6-1, 225, jr.; Samuel Zurcher, Gnadenhutten Indian Valley, 6-2, 230, jr.; Tuff Zemba, New Concord John Glenn, 6-2, 230, sr.; Carson Causby, Belmont Union Local, 5-10, 210, jr.; Lane Schulz, Clarksville Clinton-Massie, 6-1, 240, sr.

K: Caleb Hunter, Marengo Highland, 5-11, 150, jr.; Abram Fortune, Huron, 5-10, 155, sr.; Daniel Miller, Gnadenhutten Indian Valley, 5-11, 200, jr.

DL: Charley Hale, Clarksville Clinton-Massie, 6-4, 210, sr.; Dillon Smith, Poland, 5-11, 205, sr.; Nassim Lloyd, Girard, 6-2, 255, sr.; Whyatt Ward, Chillicothe Unioto, 5-10, 230, sr.; Rishaun Burns, Washington Court House, 6-2, 235, sr.; Evan Straub, Bellevue, 6-2, 230, sr.; Caleb Baker, Shelby, 6-1, 230, sr.; Gabe Rang, Milan Edison, 6-1, 293, sr.; Matthew Shaw, Wauseon, 6-4, 265, sr.; Mason McCort, St. Clairsville, 5-9, 185, sr.; Ben Zinda, Carrollton, 5-10, 205, jr.; Kale Kochman, Gnadenhutten Indian Valley, 5-9, 195, jr.

LB: Christian Colosimo, Poland, 6-1, 215, sr.; Jake Dohy, Girard, 6-0, 210, jr.; Clay Dozer, Bloom-Carroll, 6-0, 190, sr.; Riley Gould, Heath, 5-9, 165, sr.; Eli Grandstaff, Marengo Highland, 5-9, 180, sr.; Noah Lyons, Bexley, 5-10, 192, sr.; Chase Plantz, Bloom-Carroll, 5-11, 195, jr.; Cole Hines, Gallipolis Gallia Academy, 5-7, 165, soph.; J.T. Rice, Vincent Warren, 5-6, 165, sr.; Blake Brown, Vinton County, 6-0, 200, sr.; Landen Eubanks, Greenfield McClain, 5-10, 165, sr.; David Ray, Shelby, 5-11, 175, jr; Chance Mullins, Ontario, 5-9, 180, sr.; Domanick Speelman, Carrollton, 5-9, 160, sr.; Brennan Stout, St. Clairsville, 5-9, 165, soph.; Kolton Thomas, Gnadenhutten Indian Valley, 6-0, 170, soph.

DB: Luke Yoder, Navarre Fairless, 5-11, 170, jr.; Connor Strain, Girard, 5-10, 180, jr.; Brandon Totten, Bloom-Carroll, 5-10, 175, sr.; Mark Stulley, Waverly, 5-9, 155, sr.; Brady Woltz, Vinton County, 5-11, 180, soph.; Kade Dennison, Fairfield Union, 5-11, 155, sr.; Preston Ray, Bellevue, 5-11, 153, sr.; Jude Armstrong, Wauseon, 6-0, 178, jr.; Erik Murray, Minerva, 5-10, 185, sr.; Dorian Jackson, Lisbon Beaver, 5-11, 140, sr.; Isaac Robinson, Wintersville Indian Creek, 5-11, 160, jr.

P: Christian Everly, Peninsula Woodridge, 6-2, 210, sr.; Aiden Reis, Byesville Meadowbrook, 6-1, 190, sr.

* * *

2021 Division V All-Ohio Football Teams

Offensive Players of the Year: Gabe Tingle, West Lafayette Ridgewood; Levi Gullion, Piketon

Defensive Players of the Year: Spencer Mesaros, Ravenna Southeast; Carson Bey, Versailles

Coaches of the Year: Mike Lento, Kansas Lakota; Dave Maddox, Camden Preble Shawnee

First Team Offense

QB: Levi Gullion, Piketon, 6-3, 195, sr.; Drew Roe, Portsmouth, 5-7, 151, sr.; Gabe Tingle, West Lafayette Ridgewood, 5-11, 180, sr.; Harley Hopkins, Zanesville West Muskingum, 6-1, 205, sr.; Joseph Dzierwa, Tontogany Otsego, 6-6, 180, sr.; Billy Skripac, South Range, 6-2, 195, jr.

RB: Owen Davis, North Union, 6-2, 205, jr.; Mason Oliver, Bloomdale Elmwood, 5-11, 180, jr.; Trent Leiter, Tontogany Otsego, 5-11, 205, sr.; Anthony Demma, Garrettsville Garfield, 6-0, 195, sr.; Dylan Dominguez, South Range, 5-11, 195, sr.r; Levi Ellis, Elyria Catholic, 5-11, 190, jr.; Rayshon Kennedy, Cleveland Heights Lutheran East, 6-4, 240, sr.; Hunter Crockett, Camden Preble Shawnee, 6-2, 220, sr.

WR/TE: Jacob Denny, Liberty Union, 6-5, 205, sr.; Mason Tucci, Magnolia Sandy Valley, 5-10, 160, sr.; Caleb Kuhlman, Ottawa-Glandorf, 6-0, 190, sr.; Gage Sullivan, Kirtland, 6-4, 200, sr.; Alec Rodenberger, Bellefontaine Benjamin Logan, 5-11, 170, sr.; Leo Hennegan, Cincinnati Purcell Marian, 6-1, 165, sr.

OL: Joe Johnson, Harvest Prep, 6-9, 295, sr.; Rylan Cecil, Ironton, 6-2, 250, sr.; Tyler Leopold, Ottawa-Glandorf, 6-5, 310, sr.; Riley LaPorte, Garrettsville Garfield, 6-3, 270, sr.; Michael Lally, South Range, 6-1, 285, sr.; George Prusock, Kirtland, 6-0, 235, jr.; Hayden Gerhart, Elyria Catholic, 6-3, 270, sr.; Taran Tyo, Versailles, 6-4, 300, sr.

K: Braxton Sammons, Wheelersburg, 6-0, 175, sr.; Evan O’Connell, Columbus Ready, 5-8, 156, sr.

First Team Defense

DL: Gyvnn Mendenhall, Columbus Academy, 6-3, 235, sr.; Nate Cochran, Ironton, 6-3, 300, sr.; Jarett Wallick, Sugarcreek Garaway, 6-2, 215, jr.; Spencer Mesaros, Ravenna Southeast, 6-1, 250, sr.; Logan Cormell, South Range, 5-10, 190, sr.; Lucas Stoddard, Burton Berkshire, 6-4, 205, sr.; Kylyn Macklin, Cincinnati Purcell Marian, 6-2, 230, sr.; Elias Rudolph, Cincinnati Taft, 6-5, 215, soph.

LB: Angelo Washington, Ironton, 6-1, 225, sr.; Colt Sechrest, Bellaire, 6-4, 225, sr.; Devin Coon, Tontogany Otsego, 5-8, 160, sr.; Mason Rus, Kirtland, 6-0, 180, sr.; Tony Grasso, Elyria Catholic, 6-0, 215, jr.; Carson Bey, Versailles, 5-10, 175, sr.; Max Tepe, Cincinnati Mariemont, 5-11, 170, sr.

DB: Brady Roden, Sugarcreek Garaway, 6-1, 165, jr.; Merced Diaz, Genoa, 5-10, 170, sr.; Will Sayle, Kirtland, 5-11, 170, soph.; Tommy Gogolin, Kirtland, 5-9, 165, jr.; Ke-yandre Larry, Cincinnati Taft, 6-1, 200, sr.; Luke Jackson, Lewistown Indian Lake, 5- 11, 170, sr.

P: Landon Jordan, Ottawa-Glandorf, 6-1, 185, sr.

Second Team Offense

QB: Lake Boos, Pemberville Eastwood, 6-1, 182 sr.; Grant Hitchcock, Jefferson, 5-11, 170, jr.; Brady Cook, Elyria Catholic, 6-0, 160, jr.; Caleb Wurster, Lewistown Indian Lake, 6-0, 155, sr.

RB: Ethan Miller, Sugarcreek Garaway, 5-9, 165, jr.; Zack Rice, Conneaut, 5-11, 175, jr.; Talon Borders, Carlisle, 5-10, 165, sr.; Jah’Mal Hutsell, Cincinnati Roger Bacon, 5-6, 170, sr.

WR/TE: Jacob Cusick, Richmond Edison, 6-1, 175, sr.; Chase Helberg, Tontogany Otsego, 5-11, 190, sr.; Jaron Filliater, Bucyrus Wynford, 6-4, 185, sr.; Jack Kenneally, Elyria Catholic, 6-7, 215, sr.; Pierce Boyd, Kirtland, 6-2, 230, sr.: Kyle Guyer, Cincinnati Roger Bacon, 6-2, 170, sr.

OL: Wyatt Moyer, Magnolia Sandy Valley, 5-10, 225, sr.;Brayden Adams, Sugarcreek Garaway, 6-2, 225, sr.; Josiah Cox, Akron Manchester, 6-1, 220, sr.; Jacob Brooks, South Range, 6-0, 220, sr.; Jonathan Withrow, Kirtland, 6-0, 215, sr.; Carter Bibler, Cincinnati Summit Country Day, 6-4, 220, sr.; Cain Gonzalez, Springfield Shawnee, 6-1, 290, sr.; Mysta Moore, Cincinnati Taft, 6-5, 325, jr.

K: Dylan Rolfert, Cincinnati Roger Bacon, 5-11, 205, sr.

Second Team Defense

DL: Kadin Bradford, West Lafayette Ridgewood, 6-4, 227, sr.; Connor Moore, Millbury Lake, 6-6, 260, sr.; Travis Merrill, Elyria Catholic, 6-3, 240, jr.; Tyhir Gray, Cleveland Heights Lutheran East, 6-3, 200, jr.; Caden Connor, Reading, 5-10, 200, jr.; Alex Couch, Carlisle, 6-2, 275, sr.; Kenny Wise, Tipp City Bethel, 5-10, 175, sr.

LB: Gavin Miller, North Union, 5-9, 175, sr.; CJ Smith, Marion Pleasant, 5-10, 185, sr.; Xavier Lamneck, West Lafayette Ridgewood, 5-10, 170, sr.; Trey Hoover, Rayland Buckeye Local, 6-0, 215, jr.; Tyler Remish, South Range, 6-0, 200, jr.; Jason Herd, Conneaut, 5-11, 170, sr.; Tavion Thomas, Elyria Catholic, 5-9, 195, jr.; Ronald Cutts, Cincinnati Taft, 6-0, 210, jr.

DB: Ray Ray Pettigrew, Bellaire, 5-10, 160, jr.; Brady Nicely, Tontogany Otsego, 5-11, 155, jr.; Jack Budinger, Elyria Catholic, 6-1, 185, sr.; Grady Hutchinson, Camden Preble Shawnee, 5-10, 170, jr.; Beamer Walker, Cincinnati Roger Bacon, 5-9, 160, jr., Josh Clark, Wheelersburg, 6-1, 175, sr.

P: Jonathan Weaver, Amanda-Clearcreek, 6-2, 170, sr.

Third Team Offense

QB: Ben Nichols, Chillicothe Zane Trace, 6-0, 170, sr.; Christian Moyer, Doylestown Chippewa, 6-0, 190, sr.; Peyton Lemon, Apple Creek Waynedale, 5-10, 190, sr.; Joel Steinkoenig, Reading, 6-5, 220, sr.

RB: Brian Fitzsimmons, Columbus Ready, 5-10, 190, jr.; Jaylen Jennings, Harvest Prep, 5-11, 195, sr.; Jaquez Keyes, Ironton, 6-1, 210, jr.; Trystan Gries, Williamsburg, 6-0, 182, jr.

WR/TE: Max Autry, Cincinnati Madeira, 5-9, 175, jr.; Tayvon Miller, Amanda-Clearcreek, 6-1, 165, sr.; Parker Logan, Columbus Academy, 6-3, 210, sr.; Ty Perkins, Ironton, 6-3, 185, jr., Johnny Burton, Piketon, 5-11, 175, sr.; Camren Loar, Piketon, 5-9, 159, sr.

OL: Hunter McComas, Piketon, 6-2, 225, sr.; Timmy O’Grady, Bellaire, 6-1, 230, sr.; Zac Hoskins, Brooklyn, 6-5, 280, sr.; Tommy Rauscher, Elyria Catholic, 6-2, 260, sr.; Michael Maloon, Brookville, 5-10, 235, sr.; Marvin Sutton, Columbus Ready, 6-2, 260, sr.; Logan Bomer, Bloomdale Elmwood, 6-2, 260, sr.; Logan Evans, Lewistown Indian Lake, 5-11, 250, sr.

K: Kanyon McCort, Magnolia Sandy Valley, 6-0, 180, jr.

Third Team Defense

DL: Ashton Duncan, Ironton, 6-2, 245, sr.; Dakahri Paul, Warrensville Heights, 6-0, 180, sr.; Bailey Ryan, South Range, 6-1, 277, jr.; Nick Burns, Chesapeake, 6-2, 280, sr.; Braiden Dunham, Piketon, 6-4, 215, sr.; Lucas Prichard, Lima Bath, 6-4, 255, sr.; Conner Cravaack, Cincinnati Madeira, 6-5, 225, jr.

LB: Chandler Burrell, Harvest Prep, 6-0, 195, sr.; Carson Williams, Wheelersburg, 6-1, 195, sr.; James Thurman, Portsmouth, 5-9, 190, sr.; Justin Hershberger, Apple Creek Waynedale, 5-10, 190, sr.; Nate Glanc, Fairview Park Fairview, 5-10, 200, jr.; Phil LaVerde, Kirtland, 5-10, 175, jr.: Zack Stevens, Enon Greenon, 6-4, 190, jr.; Hunter Pendleton, Minford, 6-4, 230, jr.

DB: Jack Kuehn, Burton Berkshire, 5-11, 176, sr.; Scottie Bruns, Carlisle, 6-0, 160, sr.; David Hawk, Springfield Shawnee, 5-9, 165, sr.; J Matz, Kansas Lakota, 6-0, 180, sr.; Ethan McHugh, Rayland Buckeye Local, 6-1, 210, sr.; Brody Swigonski, Garrettsville Garfield, 5-11, 170, sr.

P: Jake Heatherington, Bellaire, 6-2, 170, jr.

Honorable Mention

QB: Evan Daniels, Mantua Crestwood, 6-2, 180, sr.; Anthony Cusick, Columbiana Crestview, 5-11, 170, sr.; Jack Osborne, Versailles, 5-11, 160, sr.; Nathan Hunter, Amanda-Clearcreek, 6-0, 185, sr.; Coulter Cleland, Pomeroy Meigs, 6-2, 200, sr.; Jordan Schulz, Albany Alexander, 6-1, 170, soph.; Devin Parker, Minford, 6-2, 205, sr.; Isaac Molihan, Wellston, 5-10, 175, jr.; Logan Yoder, Sugarcreek Garaway, 5-10, 160, jr.; Brayden Doran, Camden Preble Shawnee, 5-8, 160, jr.

RB: Jaidyn Sapp, Ravenna Southeast, 6-2, 195, sr.; Louie Blasiole, Mantua Crestwood, 5-10, 200, sr.; Cooper Briggs, Akron Manchester, 6-0, 190, sr.; Elijah Slagle, Lewistown Indian Lake, 5-9, 190, sr.; Carter James, Columbus Academy, 5-11, 195, sr.; Caleb Schneider, Johnstown, 6-1, 180, jr.; Ethan Young, North Union, 6-0, 190, sr.; Ryan Sissel, Portsmouth West, 6-1, 208, jr.; Ben Petro, Magnolia Sandy Valley, 5-10, 180, sr.; Kigenn Millender, West Lafayette Ridgewood, 5-9, 170, sr.; Korbyn Haley, Coshocton, 6-0, 190, sr.; Nathan Bertolino, Cadiz Harrison Central, 5-11, 195, sr.

WR/TE: Donny Birkett, Rootstown, 6-0, 175, sr.; Chris Cunningham, Liberty, 5-7, 170, jr.; Ayden Leon, South Range, 6-2, 210, jr.; Shane Lindstrom, South Range, 5-6, 155, jr.; Josiah Raber, Apple Creek Waynedale, 5-10, 180, sr.; Zion Crowe, Springfield Shawnee, 6-4, 185, jr.; Noah McEldowney, Versailles, 5-11, 160, sr.; Trenton Zimmerman, Minford, 6-4, 180, sr.; Reade Pendleton, Portsmouth 5-8, 157, jr.; Dariyonne Bryant, Portsmouth, 6-2, 165, sr.; Tatem Toth, New Lexington, 6-2, 175, jr.; Nalin Robinson, Zane Trace, 6-4, 240, jr.; Landen Wilson, Ironton, 5-10, 160, jr.; Dalton Patterson, West Lafayette Ridgewood, 6-1, 170, sr.; JD Young, Sugarcreek Garaway, 6-1, 185, sr.

OL: Austin Roman, Garrettsville Garfield, 6-3, 315, sr.; Andrew Kelchner, Ravenna Southeast, 6-4, 240, sr.; Nate Buckeye, Ravenna Southeast, 6-1, 200, sr.; Drue Duncan, North Union, 6-2, 240, jr.; Kollin Ramsay, Zane Trace, 6-0, 300, sr.; Andrew Dodson, Pomeroy Meigs, 6-4, 245, sr.; Alex Baer, McDermott Northwest, 6-0, 230, jr.; Gabe Myers, Portsmouth West, 5-10, 247, sr.; Caleb Miller, Wheelersburg, 6-2, 240, jr.; Devin Montalbine, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 205, jr.; Kinzer Dussell, Kansas Lakota, 6-1, 195, sr.; Clay Battin, Tontogany Otsego, 6-1, 190, sr.; Justin Murphy, West Lafayette Ridgewood, 6-4, 240, sr.; Hunter Russell, Richmond Edison, 6-1, 225, sr.; Peyton Hores, Martins Ferry, 6-0, 245, sr.; Brandon Crown, Coshocton, 5-9, 315, sr.; Wade Pauley, McConnelsville Morgan, 6-3, 220, jr.

K: Colin Lysiak, Garrettsville Garfield, 6-0, 165, sr.; Johnny Raguz, Kirtland, 5-10, 190, jr.; Chase McEldowney, Versailles, 5-11 170, sr.; Matt Sheridan, Ironton, 5-9, 160, sr.; Aiden Hemmert, Genoa, 6-4, 170, sr.

DL: Aydan Hamrick, Massillon Tuslaw, 5-10, 200, sr.; Tony Karp, Rootstown, 6-1, 255, soph.; Vinnie Sanderfer, Ravenna Southeast, 5-10, 170, sr.; Austin Wise, Atwater Waterloo, 6-1, 215, jr.; Dalton Wilson, North Union, 6-2, 227, jr.; Hayden Brannigan, Zane Trace, 5-11, 200, jr.; Aaron Penn, McDermott Northwest, 6-3, 225, sr.; Brenden Truett, Portsmouth, 5-6, 196, jr.; Josh Boggs, Wheelersburg, 6-4, 200, sr.; Caden Hartman, Tontogany Otsego, 6-2, 190, sr.; Cael Hohen, Ottawa-Glandorf, 6-3, 240, sr.; Ashton Price, Findlay Liberty-Benton, 6-0, 250, jr.; Luke Farmer, Bellaire, 5-10, 185, sr.; Justin Driscoll, Rayland Buckeye Local, 6-0, 260, sr.; Jarrell Hill, McConnelsville Morgan, 5-10, 210, sr.

LB: Keegan Sell, Garrettsville Garfield, 6-0, 175, soph.; Isaac Di Tirro, Rootstown, 6-0, 210, sr.; Ethan Strahan, Mantua Crestwood, 5-11, 175, sr.; Jadon Johnston, Akron Manchester, 6-1, 220, sr.; Roclen Bettura, Columbiana Crestview, 5-9, 171, jr.; Connor Jones, South Range, 6-0, 200, sr.; Kaden Moore, Springfield Shawnee, 6-1, 210, sr.; Jack Mumper, Cincinnati Purcell Marian, 5-10, 180, sr.; Tyson Guiette, Madison-Plains, 6-0, 185, sr.; Braden Shreyer, Liberty Union, 6-1, 200, sr.; Edjay Sumo, Harvest Prep, 6-2, 190, sr.; Brock Wygle, Utica, 5-9, 150, sr.; Cade Young, Amanda-Clearcreek, 6-3, 205, sr.; Maddox McCallister, South Point, 5-9, 170, sr.; Zane Brownfield, Piketon, 5-8, 170, soph.; Ashton Klaiber, Portsmouth West, 6-1, 210, sr.; Jack Zeitzheim, Oak Harbor, 5-9, 175, sr.; Gunner Endicott, Bloomdale Elmwood, 5-10, 168, sr.; Brian Crabtree, Bucyrus Wynford, 6-0, 215, sr.; Toby Collert, Findlay Liberty-Benton, 6-1, 180, sr.; Sam Page, Sugarcreek Garaway, 6-1, 195, sr.; Isaac Shook, Coshocton, 6-3, 205, sr.; Jared Drobney, Magnolia Sandy Valley, 5-10, 200, sr.; Chase McClurg, Richmond Edison, 5-9, 155, soph.

DB: Riley Soles, Akron Manchester, 6-0, 195, sr.; Weston Arthur, West Salem Northwestern, 5-11, 175, sr.; Brady Marshall, Orrville, 5-10, 140, soph.; Troy Bossaler, North Union, 5-11, 160, jr.; J’Sun Gardner, Columbus Ready, 5-11, 148, sr.; EJ Jenkins, Columbus Academy, 5-9, 155, jr.; Aaron Masters, Ironton, 5-11, 160, Sr.; Michael Conkle, Bidwell River Valley, 5-8, 174, Jr.; Alex Stroup, West Lafayette Ridgewood, 6-0, 175, sr.; Cam McAfee, Cadiz Harrison Central, 5-9, 165, fr.

P: Brandan Nicholas, Rootstown, 5-10, 175, sr.; Ian Woodyard, Elyria Catholic, 5-9, 190, sr.; Jared Smith, Sabina East Clinton, 6-1, 160, sr.

* * *

2021 Division VI All-Ohio Football Teams

Offensive Players of the Year: Beau Brungard, New Middletown Springfield; D.J. Newman, Archbold; Bryce Schondelmyer, Arcanum

Defensive Player of the Year: Norey Johnson, Cincinnati Deer Park

Coach of the Year: James Lee, KIPP Columbus

First Team Offense

QB: Tyler Buescher, West Jefferson, 6-0, 155, sr.; Drew Carter, Nelsonville-York, 6-1, 185, sr.; D.J. Newman, Archbold, 6-1, 175, sr.; Beau Brungard, New Middletown Springfield, 6-0, 195, sr.; Andre Yarber, Oberlin, 5-11, 180, sr.; Bryce Schondelmyer, Arcanum, 6-2, 195, jr.

RB: Maeson Long, Beverly Fort Frye, 5-10, 165, sr.; Lincoln Mollenkopf, North Robinson Colonel Crawford, 5-9, 170, sr.; Jake Gill, Creston Norwayne, 5-10, 185, jr.; Will Butler, Mogadore, 6-3, 200, jr.; Ashton Snell, Cincinnati Country Day, 5-10, 165, sr.

WR/TE: MJ Book, West Jefferson, 6-4, 190, sr.; Gavin Bailey, Archbold, 6-1, 160, sr.; Tyler Schwieterman, Coldwater, 6-4, 190, sr.; Ty Powell, Dayton Christian, 6-1, 185, sr., Brennen Troutwine, Arcanum, 5-10, 160, sr.

OL: Casey Brooker, Beverly Fort Frye, 6-2, 260, sr.; Easton Korody, Carey, 6-5, 280, sr.; Mason Ringler, Ashland Crestview, 6-2, 220, jr.; Travis Owen, Sullivan Black River, sr.; Lucas Datillo, New Middletown Springfield, 5-10, 195, soph.; John Avalon, Middlefield Cardinal, 6-1, 265, sr.; Grant Albers, Anna, 6-4, 280, sr.

K: Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-7, 150, sr.

First Team Defense

DL: Gavin Carpenter, Barnesville, 5-8, 255, sr.; Owen Barker, Ashland Crestview, 6-3, 185, jr.; Baeden Hancock, Defiance Tinora, 6-0, 235, sr.; Marshall Yelkin, New Middletown Springfield, 5’11, 200, sr.; Cayden Sherepita, Wellington, 6-3, 215, sr.; Sidikiba Kaba, KIPP Columbus, 6-3, 270, jr.

LB: Riordan Stauffer, Fairbanks, 6-3, 240, sr.; J.D. Brumfield, Proctorville Fairland, 6-0, 195, sr.; AJ Schafer, Columbus Grove, 6-0, 210, jr.; Owen Johnson, Liberty Center, 5-11, 210, sr.; Aaron Groner, New Middletown Springfield, 5-8, 200, sr.; Michael Miles, Garfield Heights Trinity, 6-1, 190, jr.; Jake Hurst, Mechanicsburg, 5-9, 190, sr.

DB: Dan Wagner, Columbus Africentric, 6-0, 165, sr.; Connor Morse, Ashland Crestview, 5-9, 170, sr.; Aidan Stephens, LaBrae, 6-1, 180, sr.; Tyler Mrakuzic, Sullivan Black River, 5-11, 154, jr.; Norey Johnson, Cincinnati Deer Park, 6-3, 192, sr.

P: Emilio Duran, Ottawa Hills, 6-0, 175, jr.

Second Team Offense

QB: Cy Starcher, Marion Elgin, 6-1, 180, sr.; Tamir Wynn, KIPP Columbus, 5-11, 170, jr.; Ian Ellis, Beverly Fort Frye, 6-0,185, sr.; C.J. Hannahs, Barnesville. 5-8, 145, jr.; Jack Talkington, Canton Central Catholic, 6-2, 215, jr.; Aaron Conley, Mechanicsburg, 5-9, 180, sr.

RB: Kevin Kline, Marion Elgin, 6-0, 190, sr.; Colin Metzger, Columbus Grove, 5-9, 200, sr.; Connor Smith, Gibsonburg, 5-8, 170, jr.; Marco Cirigliano, Columbia Station Columbia, 5-10 160, soph.; Austin Francis, Casstown Miami East, 5-10, 160, sr.

WR/TE: Spencer Bliss, Barnesville, 5-9, 155, sr.; Jake Jarrett, Collins Western Reserve, 5-10, 145 Sr.; Paul Butterman, Mount Gilead, 6-3, 175, sr.; Correll Amsbaugh, Worthington Christian, 6-4, 205, jr.; Robert Verba, Andover Pymatuning Valley, 6-2, 235, sr.

OL: Canyon Schneider, West Jefferson, 6-2, 250, sr.; Joe Kinsley, Fairbanks, 6-2, 255, sr.; Steve Rhoades, Proctorville Fairland, 6-0, 225, sr.; Owen Box, Liberty Center, 6-3, 240, jr.; Mitch Douglas, Columbus Grove, 6-0, 250, sr.; Colby Morlock, Creston Norwayne, 6-4, 290, sr.; James McCulloch, Andover Pymatuning Valley, 6-5, 275,sr.; Adam Waller, Mechanicsburg, 6-0, 205, sr.

K: Luke Courtney, Hanoverton United, 5-11, 160, soph.

Second Team Defense

DL: Trennen Stoll, Carey, 6-3, 270, sr.; Mason Williams, Mogadore, 6-4, 235, jr.; Hunter Albright, Springfield Northeastern, 6-0, 220, jr.; Desmond Davis, Cincinnati Gamble Montessori, 6-4, 250, soph.; Cohen Hickman, Jamestown Greeneview, 5-10, 235, sr.; Levi Milledge, Mechanicsburg, 6-1, 205, jr.

LB: Chase Morrow, Lucasville Valley, 5-11, 190, sr.; Brayden Webb, Willow Wood Symmes Valley, 6-4, 225, soph.; Landon Kemerly, Carey, 6-0, 200, jr.; Aiden Godsey, Ashland Crestview, 6-2, 200, sr.; Carson Feichtner, North Robinson Colonel Crawford, 6-1, 200, sr.; Mason Foos, Seneca East, 6-3, 200 Sr.; Giovanni Higgins, St. Bernard-Elmwood Place, 5-11, 160, soph.

DB: Bryce Conti, Carey, 6-1, 170, sr.; Luke Kaufman, Columbus Grove, 5-11, 157, sr.; Jon Brasee, Wellington, 6-1, 180, sr.; Danny Mascadri, Mechanicsburg, 6-0, 175, sr.; Cavan Cooper, Bainbridge Paint Valley, 6-2, 205, jr.

P: Garrett Lamb-Hart, Mount Gilead, 5-10, 155, sr.

Third Team Offense

QB: Jack Gregory, Centerburg, 6-2, 190, sr.; Hayden Kuhn, Ashland Crestview, 6-0, 155, jr.; Derek Lonsway, Carey, 6-0, 180. sr.; Andrew Champagne, Columbia Station Columbia, 6-1, 170, sr.; Caden Houseman, Springfield Northeastern, 6-0, 175, jr.; Preston Sellers, Dayton Christian, 5-10, 190, jr.

RB: Maxton Lower, Northmor, 6-2, 215, jr.; JD Miller, Johnstown Northridge, 6-0, 175, sr.; Ethan Patterson, Willow Wood Symmes Valley, 6-2, 165, sr.; Chase Hall, Coal Grove Dawson-Bryant, 6-1, 190, jr.; Franko Rome, Old Washington Buckeye Trail, 5-10, 171, sr.; Zach Czako, Middlefield Cardinal, 5-10, 220, sr.

WR/TE: Jonny Frazier, Oberlin, 5-10, 170, sr.; Silas Snell, Cincinnati Country Day, 6-5, 245, sr.; Tre’Von Drake, LaBrae, 6-2, 180, sr.; Mason Murphy, Mogadore, 6-3, 170, sr.

OL: Duston Sanders, Northmor, 6-8, 315, sr.; Gavin Berridge, Marion Elgin, 6-0, 245, sr.; Sean Smith, Columbus Africentric, 5-10, 315, fr.; Quentin Leasure, Barnesville, 5-11, 330, jr.; Tyler Schooley, Gibsonburg, 5-11, 210, sr.; Nick Teglovic, North Robinson Colonel Crawford, 6-2, 230, sr.; Mike Soltis, Middlefield Cardinal, 6-2, 275, sr.; Jace Diedrick, Wellington, 6-3, 250, sr.; Cael Rose, Casstown Miami East, 6-0, 320, sr.

K: Grant Woodfin, Worthington Christian, 5-8, 150, sr.

Third Team Defense

DL: Casey Hudson, Proctorville Fairland, 6-2, 210, sr.; Hunter Kesselring, Beverly Fort Frye, 6-2, 230, sr.; Devin Morris, Archbold, 5-11, 250, jr.; Kavon Robinson-Carter, Garfield Heights Trinity, 6-1, 205, sr.; Isaac Thompson, Oberlin, 6-5, 225, jr.; Devan Dierdrick, Wellington, 6-3, 230, soph.

LB: Joshua Carrel, Worthington Christian, 6-1, 210, jr.; Leighton Loge, Nelsonville-York, 6-1, 180, jr.; Aidan Snodgrass, Old Washington Buckeye Trail, 6-0, 217, sr.; Bo Snyder, New Middletown Springfield, 5-10, 180, sr.; Ty Vickery, Andover Pymatuning Valley, 5-7, 180, fr.; Drew Unangst, Wellington, 6-1, 200, sr.; Jarrod Mays, Jamestown Greeneview, 5-10, 225, jr.; Jacob Rayburn, Arcanum, 5-10, 185, jr.

DB: Devontae Underwood, Cincinnati Gamble Montessori, 5-9, 165, sr.; Carter Williams, Jamestown Greeneview, 6-1, 190, jr.; Anthony Soltis, Middlefield Cardinal, 6-1, 150, sr.; Ryan Croston, Pymatuning Valley, 5-9, 165 fr.; Jarren Hicks, Coal Grove, 6-0, 175, sr.

P: Jesse Meyer, Coldwater, 6-4, 220, sr.

Honorable Mention

QB: Lane Hess. Johnstown Northridge, 6-0, 160, jr.; Nick Neuhart, Old Washington Buckeye Trail, 6-4, 186, jr.

RB: Devin Carter, LaBrae, 5-9, 175, sr.; David Altiere, Western Reserve, 6-0, 178, sr.; Devin Ray, Andover Pymatuning Valley, sr.; Brogan Green, Fairbanks, 5-7, 175, jr.; Teegan Ruhl, Fredericktown, 6-1, 180, jr.; Hayden Salyers, West Jefferson, 5-10, 170, sr.; Dalton Haubeil, Chillicothe Huntington, 5-9, 170, sr.; Hudson Stalder, Nelsonville-York, 5-11, 170, jr.; Owen Hankins, Rock Hill, 6-2, 210, sr.; K.P. Delarber, Defiance Tinora, 5-10, 185, sr.; Tyce DeVolld, Sarahsville Shenandoah, 6-1, 185, jr.; Owyn Wise, Barnesville, 5-10, 165, sr.; Jordan Vallejo, Carey, 6-2, 265, jr.

WR/TE: Seandelle Gardner, New Middletown Springfield, 5’9, 145, sr.; Cody Davis, Columbia, 6-4, 170, sr.; Zander Schmidt, Fairland, 6-0, 185, sr.; Perry Kingrey, Coal Grove, 6-5, 225, sr.; Jordan Martin, Belpre, 6-3, 195, sr.; Jackson Bergman, Hicksville, 6-6, 205, sr.; Jacksen Schroeder, Columbus Grove, 5-11, 165, sr.; Jaden Moss, Oregon Cardinal Stritch, 5-10, 170, sr.; Beau Wolf, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-8, 155, sr.; Hunter Yates, Sarahsville Shenandoah, 5-11, 165, soph.

OL: Dallas McCracken, Hanoverton United, 6-5, 280, soph.; Matthew Kidd, Mogadore, 6-0, 175, sr.; Noah Pettry, LaBrae, 6-2, 275, sr.; Adam Pettry, LaBrae, 6-2, 270, sr.; Connor Heater, Brookfield, 6-4, 250, jr.; Zeek Worsencroft, New Middletown Springfield, 6-3, 255, sr.; Andrew Vance, Cincinnati Country Day, 6-5, 240, sr.; Will Dratwa, Frankfort Adena, 6-0, 225, sr.; Tucker Levering, Nelsonville-York, 6-0, 240, sr.; Dominik Robson, Nelsonville-York, 6-4, 250, sr.; Brad Wheeler, Coal Grove, 6-0, 190, sr.; Bryson Spencer, Lucasville Valley, 5-11, 265, sr.; Ashton Clauss, Carey, 6-0, 200, sr.; Hayden Dickman, Archbold, 6-1, 195, jr.; Eric Bohn, Defiance Tinora, 5-10, 210, sr.; Caleb Riggs, Beverly Fort Frye, 6-3, 195, jr.; Logan Shepherd, Barnesville, 5-8, 235, sr.; Landon Koch, Old Washington Buckeye Trail, 6-2, 247, jr.; Dakota Milliken, Old Washington Buckeye Trail, 6-0, 267, sr.; Jared Trenner, Sarahsville Shenandoah, 5-10, 205, jr.; Corbin Ebersbach, Newcomerstown, 6-0, 205, sr.

K: Sean Leonard, Jamestown Greeneview, 6-0, 160, fr.; Chase Ruby, Lucasville Valley, 6-3, 165, sr.; Anthony Bell, Carey, 5-11, 164, sr

DL: Payne Brereton, Hanoverton United, 6-0, 235, sr.; Ben Hopkins, Canton Central Catholic, 6-4, 235, sr.; Brayden Young, Casstown Miami East, 6-1, 220, sr.; Alex Johnson, Centerburg, 6-2, 190, sr.; Jarrett Simmons, West Jefferson, 6-1, 210, sr.; Gavin Whited, Northmor, 6-1, 230, sr.; R.J. Ward, Fairland, 5-10, 235, sr.; Eli Patterson, Symmes Valley, 6-1, 205, sr.; Beau Blankenship, Paint Valley, 6-4, 220, sr.; Caleb Osborne, Frankfort Adena, 6-1, 235, jr.; Nathan Martin, Nelsonville-York, 6-1, 190, sr.; Justin Moore, Lucasville Valley, 6-6, 261, Jr.; Joey Yoder, Collins Western Reserve, 6-0, 215, sr.; Camredn Foster, Liberty Center, 6-2, 170, sr.; Javen Gaines, Defiance Tinora, 6-0, 225, jr.; Parker Ketterman, North Robinson Colonel Crawford, 6-1, 210, jr.; Clay Bonnell, Columbus Grove, 6-2, 195, sr.; Kaleb Bailey, Beverly Fort Frye, 6-3, 240, jr.; Ethan Spangenburg, Barnesville, 6-0, 225, sr.; Joel Rataiczak, Sarahsville Shenandoah, 6-3, 200, jr.; Gatlin Fish, Newcomerstown, 6-0, 245, sr.

LB: Nathan Hemberger, LaBrae, 6-0, 190, fr.; AJ Bartolin, Brookfield, 6-0, 190, jr.; Chase Vacco, East Canton, 6-3, 180, sr.; Jake McCullough, East Canton, 5-7, 165, jr.; Tom Reljin, Columbia Station Columbia, 5-10, 190, sr.; Tyler Huber, Arcanum, 5-11, 180, sr.; Garrett Corwin, Northmor, 5-11, 195, sr.; Jack Rickert, Grandview Heights, 6-0, 215, jr.; Tanner Ufferman, Fairbanks, 6-0, 190, sr.; Tyler White, Worthington Christian, 5-11, 170, sr.; Grayson Walsh, Symmes Valley, 5-10, 185, sr.; Cayden Alvarado, Archbold, 5-10, 210, sr.; Zaiden Huck, Beverly Fort Frye, 5-11, 190, jr.; Eli Johnson, Beverly Fort Frye, 5-11, 178, jr.; Chase Conner, Barnesville, 6-0, 170, sr.; Connor Jones, Barnesville, 5-10, 200, sr.; Hunter Schott, Sarahsville Shenandoah, 6-3, 230, jr.; Trenton Newkirk, Newcomerstown, 6-2, 245, sr.; Isaac Fullenkamp, Coldwater, 5-11, 170, sr.

DB: Jay’ Marion Jethroe, LaBrae, 6-0 170, jr.; Elijah Stanley, Creston Norwayne, 6-0, 185, jr.; Ty Moore, Wellington, 5-10, 170, sr.; Owen Menge, Columbia Station Columbia, 5-7, 155, sr.; Jalen Fairbanks, Cincinnati Gamble Montessori, 5-9, 155, sr.; Marcus Cortez, Northmor, 5-10, 150, sr.; Cameron Frazier, KIPP Columbus, 5-11, 165, soph.; Adam Fry, West Jefferson, 5-10, 165, sr.; Tyler Johnson, Centerburg, 6-2, 195, jr.; Tristin Pierce, Grandview Heights, 5-9, 170, jr.; Kalyn Spence, Columbus Africentric, 6-0, 170, sr; Steeler Leep, Fairland, 5-9, 165, Jr.; Levi Niece, Symmes Valley, 5-7, 180, sr.; Hunter Blagg, Rock Hill, 5-8, 150, sr.; Jacob Hershberger, Harrod Allen East, 5-11, 160, jr.; Cole Commisso, Defiance Tinora, 5-11, 175, sr.; Owen Long, Liberty Center, 6-0, 160, sr.; Carter Valentine, North Robinson Colonel Crawford, 6-5, 185, sr.; Bunk Millender, Newcomerstown, 5-7, 150, fr.; Sam Townsend, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 165, soph.; Donovan Geiger, Old Washington Buckeye Trail; 6-3, 171, soph.

P: Eric Groesser, Sullivan Black River, 6-0, 190, soph.; Cordell Grubb, Paint Valley, 6-0, 215, sr.; Noah Dickerson, Crooksville, 6-2, 190, sr.

* * *

2021 Division VII All-Ohio Football Teams

Offensive Player of the Year: Drew Gallehue, Edon

Defensive Player of the Year: Eli Franks, McComb

Coach of the Year: Bob Ashley, Portsmouth Notre Dame

First Team Offense

QB: Peyton Lester, East Knox, 6-2, 165, sr.; Tabor Lackey, Glouster Trimble, 5-11, 180, sr.; Malachi Rose-Burton, Woodsfield Monroe Central, 5-11, 170, sr.; Drew Gallehue, Edon, 6-4, 220, sr.; Ashton Bour, Bascom Hopewell-Loudon, 5-10, 185, sr.; Mark Smith, Cincinnati College Prep Academy, 6-2, 185, sr.; Levi Wiederhold, Fayetteville-Perry, 6-3, 205, sr.

RB: Brae Friesner, Berne Union, 5-10, 150, sr.; Wyatt Reiman, Shadyside, 6-0, 180, sr.; Owen Lefeld, St. Henry, 6-1, 205, sr.; Jaden Schlabach, Dalton, 6-0, 195, sr.; Reed Wehr, New Madison Tri-Village, 5-9, 170, soph.; Mason Hackett, Newark Catholic, 5-8, 180, jr.

WR/TE: Gannon Ripke, Edon, 6-0, 205, sr.; Nolan Beeker, Tiffin Calvert, 6-3, 180, sr.; Jaiden Malone, Dalton, 6-1, 170, sr.: Kyle Zygmunt, Independence, 6-2, 187, sr.; Ka’Von Bailey, McComb, 6-2, 180, sr.; Jayden Bradwshaw, Fayetteville-Perry, 6-2, 175, sr.

OL: Logan Crozier, Shadyside, 6-0, 285, sr.; Brandon Boes, Bascom Hopewell-Loudon, 6-3, 295, sr.; Brandon Keller, St. Henry, 6-7, 270, sr.; Collin Arnold, Lucas, 6-0, 222, sr.; Jacob Fovozzo, Cuyahoga Heights, 6-4, 270, sr.; Zach Armbruster, De Graff Riverside, 6-2, 270, sr.; Cassius Hulbert, Edon, 6-3, 300, sr.

K: Casey McGhee, Independence, 5-9, 155, sr.

First Team Defense

DL: Waylon Yeager, Fisher Catholic, 6-3, 268, sr.; Shane Keenan, Toronto, 6-6, 285, sr.; Eli Franks, McComb, 6-2, 270, sr.; Eddie Kiernan, Warren JFK, 6-1, 235, sr.; Gabe Meyer, Fort Loramie, sr.; Dylan Smith, De Graff Riverside, 5-9, 250, sr.

LB: Elijah Wallace, Newark Catholic, 6-1, 210, sr.; Blake Guffey, Glouster Trimble, 6-2, 200, sr.; Will Stieber, Norwalk St. Paul, 5-8, 165, sr.; Darren Meier, Maria Stein Marion Local, 5-10, 185, jr.; Tate Geiser, Dalton, 5-9, 165, sr.; Ashton Lerz, Independence, 5-11, 195, sr.; John Edwards, Sidney Lehman, 5-10, 195, sr.

DB: Markus Frazier, Columbus Crusaders, 5-7, 140, sr.; Noah Ball, Malvern, 6-4, 180, sr.; Peyton Otte, Maria Stein Marion Local, 6-0, 185, sr.; Justin Finkbine, New Madison Tri-Village, 6-3, 180, jr.; Deven Frilling, De Graff Riverside, 6-2, 165, sr.

P: Tyler Perkins, Norwalk St. Paul, 6-1, 185, sr.

Second Team Offense

QB: Nate Nemeth, Berne Union, 6-0, 180, jr.; Cole Canter, Newark Catholic, 6-3, 190, sr.; Kabel Isaly, Hannibal River, 5-9, 150, soph.; David Homan, New Bremen, 6-1,162, jr.; Michael Tommer, Independence, 6-2, 175, sr.;

RB: Jack Tencza, Fisher Catholic, 6-0, 210, sr.; Holden Dailey, Waterford, 6-0, 200, Sr.; Noah Frederick, Sebring McKinley, 5-9, 175, sr.; Ryan Krajewski, Cuyahoga Heights, 5-10, 160, sr.; Bryce Newland, Reedsville Eastern, 5-8, 165, sr.; Tanner Bills, New Matamoras Frontier, 5-11, 170, sr.

WR/TE: James Brooks, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 200, sr.; Zaiden Fry, Sycamore Mohawk, 5-11, 150, jr.; Nick Alig, New Bremen, 6-0, 170, sr.; Jaylin Walker, Grove City Christian, 5-11, 160, sr.; Josh Scantland, New Madison Tri-Village, 6-4, 190, sr.; Ashton Young, Springfield Central Catholic, 6-0, 180, sr.

OL: Sam Foster, Malvern, 6-2, 210, sr.; Zach Pocos, Norwalk St. Paul, 5-10 195, sr.; Karson Tennery, Fort Loramie, 6-0, 220, sr.; Tytus Gasper, Ansonia, 6-1, 215, sr., Wyatt Plush, New Madison Tri-Village, 5-9, 305, sr.; Daniel Gray, Newark Catholic, 6-2, 285, sr.; David Jedrzejek, Independence, 6-2, 200, sr.

K: John Dragos, Warren JFK, 5-11, 185, sr.

Second Team Defense

DL: Carter Campbell, Portsmouth Notre Dame, 6-2, 180, jr.; Matt Bertke, St. Henry, 6-7, 265, sr.; Connor Sanders, McGuffey Upper Scioto Valley, 6-3, 225, sr.; Brodie Vitt, Bascom Hopewell-Loudon, 5-11, 220, sr.; Devyn Mercilliott, Ashtabula St. John, sr.; Seth Cook, New Madison Tri-Village, 6-2, 190, jr.

LB: Levi Lyons, Danville, 6-0, 210, jr.; Avery Creamer, Hannibal River, 5-11, 175, sr.; Andrew Swisher, McComb, 5-11, 175, jr.; Isaac Gaietto, Hopewell-Loudon, 5-11, 185, sr.; Keegen Weiss, Ansonia, 5-10, 175, soph.; Jeff Ellis, Cincinnati College Preparatory Academy, 5-11, 225, sr.; Jadyn Thomas, Lockland, 6-1, 220, soph.

DB: Lane Cline, Waterford, 5-9, 150, jr.; James Burleson, Bowerston Conotton Valley, 5-4, 142, sr.; Nevin Robson, Dola Hardin Northern, 6-3, 190, sr.; Owen Beatty, Dalton, 5-11, 165, sr.; Owen Pleiman, Fort Loramie, sr.

P: Tyler Hall, Millersport, 6-1, 165, sr.

Third Team Offense

QB: Jayden Hanks, Grove City Christian, 6-0, 160, sr.; Tristan Phillips, Malvern, 5-10, 170, sr.; Caleb Maurer, Fort Loramie, 6-0, 170, jr.; Ty Myers Jr., Springfield Catholic Central, 6-0, 165, soph.;

RB: Gavin Hart, Portsmouth Notre Dame, 5-11, 190, soph.; Bryce Downs, Glouster Trimble, 6-1, 190, sr.; Marshal Sayre, Caldwell, 5-9, 185, jr.; Rex Hankinson, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-11, 175, sr.; Rory Corrigan, Independence, 5-10, 188, jr.; Peyton Beam, Ansonia, 6-2, 200, sr.

WR/TE: Tanner Elwell, Newark Catholic, 5-9, 155, sr.; Aidan Morris, Pandora-Gilboa, 6-0, 160, soph.; Landon Johnson, Hamler Patrick Henry, 5-9, 150, soph.; Brody Longwell, Hannibal River, 6-2, 180, sr.; Logan Eilerman, Fort Loramie, 6-4, 200, jr.

OL: Owen Huck, Waterford, 5-7, 175, sr.; Waylon Clark, Caldwell, 5-10, 225, sr.; Tyler Ramseyer, Dalton, 5-11, 193, sr.: Daymeon Pennington, Hamilton New Miami, 6-1, 235, jr.; Carter Carpenter, Berne Union, 6-5, 305, sr.; Conner Wooten, Glouster Trimble, 6-0, 285, sr.; Dylan Swisher, McComb, 6-1, 340, sr.

K: Connor Schmit, Ansonia, 6-2, 185, sr.

Third Team Defense

DL: Ryan Florence, Shadyside, 6-1, 195, sr.; Connor Gephart, Lima Central Catholic, 6-0, 223, sr.; Jagger Landers, Antwerp, 6-6, 206, sr.; Morgan Crist, Independence, 6-1, 197, sr.; Jaylen Stewart, Lockland, 6-2, 235, sr.

LB: Brendan Sheehan Newark Catholic, 5-10, 175, jr.; Tommy Bernath, Zanesville Bishop Rosecrans, 5-11, 180, sr.; Hayden Wagner, Antwerp, 5-8, 160, sr.; Grant Barrett, Lucas, 6-0, 181, sr.; Andy Jakubczak, Cuyahoga Heights, 5-9, 160, jr.; Nate Ciavarella, Hamilton New Miami, 5-10, 205, sr.; Calvin Hoying, Fort Loramie, jr.

DB: Sammy Amnah, Berne Union, 6-2, 170, sr.; Camden Glaser, McComb, 6-2, 170, jr.; Seth Kucia, Cuyahoga Heights, 5-9, 140, jr.; Tyler Tipis, Fayetteville-Perry, 5-8, 145, sr.; Jonah Asebrook, South Charleston Southeastern, 5-11, 165, soph.; Isaac Roeder, Monroeville, 6-2, 200, sr.

P: Elijah Frederick, Sebring McKinley, 5-7, 170, sr.

Honorable Mention

QB: Vinny Ballone, Lowellville, 6-4, 175, jr.; Ethan Stutz, Dalton, 5-11, 150, jr.; Luke Torgerson, Cuyahoga Heights, 6-0, 182, sr.; Nate Hickman, Cardington, 6-1, 205, sr.; Kaden Lester, Ridgedale, 6-1, 205, sr.; Grant McCutcheon, Waterford, 5-11, 175, sr.; Josiah Smith, Racine Southern, 5-9, 175, soph.; Ryan Yingst, Lima Perry, 6-4, 200, sr.; Tre McCoy, Corning Miller, 5-8, 175, sr.; J.D. Schmidt, New Matamoras Frontier, 5-8,175, sr.; Jordan Cherry, Tuscarawas Central Catholic, 6-2, 190, jr.

RB: Colton Soukup, Salineville Southern, 6-1, 190, jr.; Antwan Brown, Warren JFK, 5-11, 180, sr.; Cole Delaughder, East Knox, 6-1, 175, soph.; Hayden Welly, Bascom Hopewell-Loudon, 6-0, 225, jr.; Shae Sparks, Plymouth, 5-8, 150, jr.; Jackson Rohrs, McGuffey Upper Scioto Valley, 6-0, 180, sr.; Quincey Crabbs, Norwalk St. Paul, 5-8, 165, jr.; Austin Creamer, Hannibal River, 6-0, 180, sr.; Levi Justice, Sciotoville East, 5-8, 187, sr.

WR/TE: Evan Beacher, Independence, 5-10, 150, jr.; David Collins, Cuyahoga Heights, 6-3, 153, jr.; Kaiden Colopy, Danville, 5-11, 154, jr.; Austin Wisor, Glouster Trimble, 5-11, 170, sr.; Tucker Dixon, Glouster Trimble, 5-10, 140, sr.; Dylan Seison, Portsmouth Notre Dame, 6-0, 150, jr.; Travis Hoyle, Lima Central Catholic, 6-2, 188, sr.; Carson Music, Greenwich South Central, 5-10, 145, sr.; Brody Lollathin, Hannibal River, 5-10, 170, jr.; Dillon Lincoln, Woodsfield Monroe Central, 5-8, 165, sr.; Aiden Tarr, Bridgeport, 5-9, 160, sr.

OL: Patrick Valent, Warren JFK, 6’4, 285, jr; Sammi Hindi, Warren JFK, 6-2, 285, sr.; Tyler Stanley, Wellsville, 6-6, 300, sr.; Quentin Lehman, Dalton, 6-3, 250, jr.; Kendall Carter, Danville, 6-1, 205, soph.; Kavanaugh Frank, Fisher Catholic, 6-1, 203, sr.; Colin McAvoy, Cardington, 6-1, 210, jr.; Adrian Carrillo, Leipsic, 5-9, 200, sr.; Chris Cortez, Arlington, 5-9, 207, sr.; Ryan Cook, Bascom, Hopewell-Loudon, 5-10, 270, sr.;Blaine Castle, McGuffeyUpper Scioto Valley, 6-5, 290, jr.; Jacob Lauck, Lima Central Catholic, 6-2, 240, jr.; Josh Fancher, Toronto, 6-3, 320, sr.; Collin Kroll, Woodsfield Monroe Central, 5-9, 175, sr.; Marshall Bier, Hannibal River, 5-9, 285, jr.

K: JJ Viau, Fisher Catholic, 5-9, 156, sr.; Aidan Culler, Lucas, 6-0, 182, soph.; Owen Gabel, New Bremen, 5-7, 174, sr.

DL: Tanner Fleming, Fayetteville-Perry, 6-0, 255, sr.; Camdyn Hoskin, Windham, 5-11, 230, sr.; Angelo Rocco, Cuyahoga Heights, 5-11, 170, Jr.; Ian Staten, Berne Union, 6-4, 215, sr.; Trevor Treinish, Millersport, 6-3, 175, sr.; Cole Wright, Glouster Trimble, 6-1, 250, soph.; Keagan Jackson, Sciotoville East, 5-10, 165, jr.: Dominic Sparks, Portsmouth Notre Dame, 6-7, 230, jr.; Ty Kessler, Arlington, 6-5, 303, sr.; Kevin Partington, Maria Stein Marion Local, 6-0, 180, sr.; Ethan Lammers, Leipsic, 5-11, 192, sr.; Robert Myer, Bowerston Conotton Valley, 5-9, 220, jr.; Brayden Strawn, Hannibal River, 5-9. 220, jr.

LB: Mike Miller, Leetonia, 6-2, 230, sr.; Wyatt Morris, Salineville Southern, 5-10, 185, jr.; Michael Mauro, Warren JFK, 5-9, 190, sr.; Vinny Layko, Lowellville, 5-11, 255, sr.; Ambrose Hoso, Warren JFK, 5-10, 170, jr.; Dominic Trusso, Cuyahoga Heights, 5-10, 175, Sr.; Carson Bauer, Berne Union, 5-10, 190, sr.; Nathan Thiel, Ridgedale, 6-3, 210, soph.; Jayden Evans, Reedsville Eastern, 6-0, 200, sr.; Henley Dye, Edon, 6-0, 220, sr.; Wyatt Russell, Pandora-Gilboa, 6-0, 195, jr.; Xavier Watson, Malvern, 5-11, 175, sr.; Jayce Nett, Toronto, 5-10, 195, fr.; Thayne Mahaffey, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 165, jr.; Andrew Osman, Shadyside, 5-9, 155, sr.

DB: Michael Ballone, Lowellville, 5-7, 135, soph.; Alex DeSalvo, Warren JFK, 5-7, 150, sr.; Luke Pascarella, Independence, 5-11, 170, jr.; Jason Meadwell, Cuyahoga Heights, 5-7, 134, sr.; Shane Knepp, East Knox, 5-10, 155, sr.; Walker Weckesser, Danville, 5-11, 160, soph.; Julius Wilson, Fairfield Christian, 6-0, 175, sr.; Jacob Huffman, Waterford, 6-2, 190, Sr.; Quin Schroeder, Leipsic, 5-8, 151, soph.; Ried Jury, Bascom Hopewell-Loudon, 6-0, 180, sr.; Kaden Recker, Antwerp, 5-9, 144, sr.; Ben Wach, Shadyside, 5-6, 135, soph.; Michael Bunning, Woodsfield Monroe Central, 5-7, 155, sr.; Dominic Bouscher, Toronto, 6-1, 173, soph.; Lucas Cox, New Matamoras Frontier, 5-9, 155, jr.

P: Aidan Eifert, Maria Stein Marion Local, 5-10, 180, jr.