2020 Southern Ohio Conference football honors


Staff Report



SOC I Individual Honors

Co-Offensive Players of the Year:

Brayden Campbell, Northwest & Dillion Mattox, Eastern

Defensive Player of the Year:

Evan Lintz, Northwest

Lineman of the Year:

Caleb Crabtree, Northwest

Coach of the Year:

Bill Crabtree, Northwest

SOC I First Team

Caleb Crabtree, Northwest

Brayden Campbell, Northwest

Evan Lintz, Northwest

Wyatt Brackman, Northwest

Alex Baer, Northwest

Kaden Zumbro, Northwest

Dakota Secrest, Northwest

Hunter Townsend, Northwest

Logan Clemmons, Eastern

Dillion Mattox, Eastern

Bryce Myers, Eastern

Jake Tribby, Eastern

Kyle Beasley, Eastern

Luke Leith, Symmes Valley

Eli Patterson, Symmes Valley

Levi Niece, Symmes Valley

Josh Ferguson, Symmes Valley

Leviticus Justice, East

Austin Baughman, East

Landehn Pernell, East

Logan Emnett, Notre Dame

Caleb Nichols, Notre Dame

Dylan Seison, Notre Dame

Ethan Huffman, Green

SOC I Second Team

Connor Lintz, Northwest

Zane Gilley, Northwest

Waylon McGlone, Northwest

Wyatt Hines, Eastern

Matt Conley, Eastern

Malik Harris, Eastern

Grayson Walsh, Symmes Valley

Derek Crum, Symmes Valley

Keagan Jackson, East

Ethan Rase, East

Amari Harmon, Notre Dame

Carter Campbell, Notre Dame

Ethan Hayslip, Green

Kaleb LaFollette, Green

SOC II Individual Honors

Offensive Player of the Year:

Haydn’ Shanks, Waverly

Co-Defensive Players of the Year:

Eli Tilley, West

Zeke Brown, Waverly

Lineman of the Year:

Blake Richardson, Wheelersburg

Coach of the Year:

Chris Crabtree, Waverly

SOC II First Team

Zeke Brown, Waverly

Haydn’ Shanks, Waverly

Will Futhey, Waverly

Phoenix Wolf, Waverly

Spencer Pollard, Waverly

Jaxson Poe, Waverly

Penn Morrison, Waverly

Andrew Welch, Waverly

Blake Richardson, Wheelersburg

Matthew Miller, Wheelersburg

Gage Adkins, Wheelersburg

Josh Clark, Wheelersburg

Carson Williams, Wheelersburg

Brock Harden, Oak Hill

Conor Dickens, Oak Hill

Cameron Kerns, Oak Hill

Flint Barger, Oak Hill

Eli Tilley, West

Ryan Sissel, West

Luke Bradford, West

Luke Wroten, West

Elijah Vogelsong-Lewis, Minford

Matthew Risner, Minford

Ty Perkins, Valley

Devin Wiley, Valley

SOC II Second Team

Wyatt Crabtree, Waverly

Mark Stulley, Waverly

Brock Adams, Waverly

Jake Gregg, Wheelersburg

Eli Swords, Wheelersburg

Kenny Sanderlin, Wheelersburg

Evan Fisher, Oak Hill

Brandon Beam, Oak Hill

Ashton Klaiber, West

Jeffery Bishop, West

Tate Walker, Minford

George Arnett, Valley

https://www.portsmouth-dailytimes.com/wp-content/uploads/sites/28/2020/11/web1_SOC-logo.jpg

Staff Report