Local Honor Rolls


Staff report



Valley Elementary & Middle School

Honor Roll 1st 9 Weeks 2022-2023

3rd Grade:

Straight A

Bowen Bentley, Brantlee Brown, Branson Butts, Mia Canter, Braydon Cantrell, Cash Cochran, Palmer Collier, Cam Crabtree, Aven Dalton, Timothy Ehrler, Lexi Ervin, Julson Fauber, Cadee Harbolt, Avery Hawk, Hudson Holbrook, Anniston Howard, Rylee Johnson, Zade Keeney, Ellie Mains, Rosalie McDaniel, Brixtyn McGraw, Julian Meadows, Landon Nourse, Mackenzie O’Connor, Isaac Perkins, Stevee Sandlin, Hudson Schuler, Timmy Slone-Call, Emma Spriggs, Emma Stewart, Maxson Thornton, Carter Walters-Wolfe, Sophia Wolfe

A/B

Sydney Bivens, Ryleigh Brown, Brynleigh Combs, Collin Cook, Jace Cox, Jonah Donley, Jase Dunham, Kaci Eichenlaub, Lukas Evans, Jalie Fauber, Sophie Harris, Jacob Henry, Rogan Hiles, Kayden Jackson, Jaxon Jenkins, Talon Kegley, Caidence Keller, Jaclyn Keller, Kadence Keller, Bristol McClain, Ziva McGraw, Ryleigh Osborn, Kamri Perry, Joseph Plummer, Madison Schneider, Leland Sherrick, Landon Taylor, Braylon White

B

Loran Easter, Ace Ervin, Kenzie Fritz, Miles Gray, Leiland Haney, Bentley Jordan, Logan Kingery, Bella McGraw, Tyleigh Miller, Ashleigh Risner, Lilly Walden, Ava Wolfe

4rd Grade:

Straight A

Bryson Adkins, Sophia Allen, Paizley Alley, Kyndall Archer, Eli Bentley, Finnley Collins, Linkin Crabtree, Hayden Duduit, Max Fleeman, Emma Greene, Mason Hunter, Aria Kauffman, Aralyn Koehler, Logan LeMaster, Cameron Lore, Brynndolyn Neumann, Amelia Pettay, Cali Porginski, Macy Roberts, Owen Smith, Brylee Smithson, Bella Sturn, Alexandra Thompson, Lucas Warner, Emmy Whitt, Erik Williams, La La Wood

A/B

Harlee Adams, Abel Arey, Bryson Carpenter, Connor Coleman, Harper Crabtree, Luca Davis, Avaigail Dingus, Jaxon Hamilton, Trace Miller, Liam Sanford, Luke Schackart, Madison Sparks, Tristen Throckmorton, Bentley Wood, Emma Young

B

Katon Bair, Serenity Brashear, Brantlee Breech, Blake Buckle, Aiden Burton, Emily Claytor, Maddox Crabtree, Gage Knittel, Abe Logan, Avery Loop, Nolan Marshall, Brian Martin, Aaron McDaniel, Marcelino McFann, Piper McGraw, Paige Mullins, Ava Parker, Gabrial Rawlins, Shyleah Riddle, Isaiah Riffe, Mia Turvey, Bryson White

5th Grade:

Straight A

Jeffrey Barr, Nash Bentley, Addie Boland, Carter Clark, Jonah Cook, Emma Davis, Macie DeAtley, Hadley Holbrook, Jude Howard, Hannah Keaton, Mia Mains, Carly Mays, Jacob Perkins, Javyn Ridout, Faith Stewart, Logan Thompson, Isabella Wheeler, Aubrey Wilson

A/B

Kyleigh Anderson, Tyler Bragg, Levi Easter, Sawyer Franke, Elias Gray, Noah Guido, Emma Gullett, Chloe Harris, Ryker Hiles, Haylee Hunnicutt, Noah Jennings, Kyia Keller, Ryland Lanier, Brelynn Lawhorn, Hunter Noel, Jayne Roberts, Kairi Stidham, Benjerman Stiltner, Mizzouri Stiltner, Aubrey Taylor, Tyce Williams, Ian Yost

B

Brinlee Barnett, Joshua Bivens, Aryanna Breech, Abella Bumgardner, Landon Burton, Kyler Charlton, Karson Crabtree, Amar Dodridge, Lilliana Lewis, Zachary Longenberger, Kegan Longmire, Mayleigh Mays, Brady Powell, James Redoutey, Chase Saylor, Aiden Stiers, Maxwell Wamsley, Carson Whitt, DaMonie Wood, Brantlee Zieber

6th Grade:

Straight A

Nate Carpenter, Cooper Crotty, Aubrey Roberts, Laiken Seidel, Evayah Vice,

“A” Average

Lily Coleman, Luke Collins, Xavier Gahm, Caroline Horsley, Silas Lansing, Laylee McGraw, Sydney Munn, Alexander Rose, Cali Sadler, Trace Sparks, Connor Stacy, Connor Stuart, Brooklyn Turner, Owen Zetting

“B” Average

Landon Bond, Leah Brannan, Izabella Bray, Isabella Brown, Bryson Culbertson, Chelsea Davis, Maddy Donini, Jaxson Fritz, Lilly Grooms, Uzziah Hall-Traylor, Kala Logan, CJ Maynard, Trinity McCune, Chloe Mingus, Jacelyn Mitchell, Trevor Perkins, Jaidyn Pollitt, Abigail Smith

7th Grade:

Straight A

Elijah Clark, Myles DeAtley, Elliot Franke, Jehu Howard, Peyton Hunter, Caden Lute, Kaley Marshall, Riley Nourse, Abbigail O’Connor, Laney Richard, Addee Sandlin, Ry Smith, Hayden Stone

“A” Average

Phoebe Blevins, Taylor Boggs, Naomi Bradshaw, Brinley Buckle, Katie Buckler, Chase Crabtree, Layla Craig, Landon Cunningham, Paul Dettwiller, Carson Harbolt, Abby Harris, Whitney Jewett, Malachi Keller, Layla Lundy, Riley Lute, William McKinney, Leo Morrissette, Cameron Perkins, Colton Perkins, Andrew Rawlins, Kylie Reed, Carson Stuart, Colton Stuart, Gabe Walker, Mya Williams, Katelyn Winn

“B” Average

Brooklyn Adkins, Tristan Bauer, Noah Charlton, Luke Ellis, Trenton Engelhardt, Gavin Hannah, Joseph Lawrence, Madison Phillips, Adam Pollard, David Pollitt, Layn Porginski, TJ Redoutey, Rydan Romanello, Amelia Rose, Brandan Saylor, Jayden Scott, Alexander Smith, Jayden Whisman-Briggs, Zoe Wolfe

8th Grade

Straight A

Aidan Burchett, Nathan Canter, Isaiah Clark, Jansyn Davis, Gavin Days, Jalen Dunham, Emma Emnett, Luke Fleeman, Austin Frantz, Collin Greene, Abigail Gullett, Jeffrey Keaton, Blake Lundy, Brooke Riehl, Reagan Rolfe, Macy Shope, Aiden Spang, Hunter Sparks, Amaya Strickland, Ella Thompson, Boston Webb

“A” Average

Branson Barnett, Jaxon Bentley, Kendyl Christman, Braxten Conaway, Hunter Cunningham, Karsyn Dalton, Anna Dawson, Heath Evans, Jadyn Harris, Abigail King, Thad Lansing, Brycen Mays, Carly Metzler, Katelyn Queen, Nicholas Queen, Alyssa Runyon, Zaida Simon, Solomon Toller, Gavin White, Hannah Whitt, Michael Wilburn, Ty Wilson, Destiny Wolfe

“B” Average

Jasmine Arndt, Ashtyn Blankenship, Joseph Breech, Zachary Brown, Autumn Burgett, Caden Cornes, Hayden Crabtree, Carson DeAtley, Kalynn German, Nevaeh Hayslip, Craton Howard, Branson Kallner, Jerrod Kennison, Elijah LeBrun, Hannah Lowrey, Kameryn Madden, Morgan Bailey, Parker Robinson, Allen Smith, Sylas Smith, Gunnar Stump, Aubri White, Caleb Willis, Addi Wolfe, Caysen Zieber

Valley High School

Honor Roll – First Nine Weeks

2022-2023

Senior Class

All A’s

George Arnett

Lucie Ashkettle

MJ Basham

Kason Bauer

Elizabeth Brown

Colten Buckle

Lakota Davis

Mason DeAtley

Isabella Fultz

JR Holbrook

Abigail Johnson

Adrian Keeran

Jacob Meeker

Hali Miller

Carter Munion-Nickel

TK Sparks

Baylee Yarnell

Senior Class

A’s & B’s

Tabitha Boggs

Abigail Boyd

Micah Bradshaw

Savannah Easter

Hunter Edwards

Justin Moore

Grace Mowery

Hannah Pollard

Christopher Queen

Miracle Sammons

Emily Tackett

Abigail Webb

Junior Class

All A’s

Aria Bradley

Braxton Bradley

Maggie-Mae Clark

RW Cochran

Ryanne Conley

Jace Copley

Dylan Davis

Laken Higginbotham

Emilie Johnson

Jacob Keller

Kelsey LeBrun

Lexie Morrow

Bianca Rallo

Kaitlyn Rolfe

Andrew Rose

Mary Elizabeth Sherman

Noelle Smith

Sarah Throckmorton

Keaten Ward

Junior Class

A’s & B’s

Leah Abbott

Aleigha Bratchett

Tyler Cade

Addalyn Conaway

Karsyn Davis

Braxton Dillow

Olivia Hilton

Zachary King

Parker Lute

Kyleigh Lykins

Audra Perkins

Dalanie Phillips

Erika Smith

Gabriel Toller

Sophomore Class

All A’s

Maleha Bowling

Isabelle Boyd

Camry Carpenter

Nathan Cooper

Chase Davis

Laurianne DeAtley

Helana Espinoza

Marcus Franke

Jagger Hall-Loftin

Jerett Jones

Andrew Metzler

Noah Osborne

Tate Queen

Jaekyn Ridout

Dylan Roberts

Cheyenne Shope

Ava Smith

Dayla Valentine

Brenden Vice

Tristan Wood

Sophmore

A’s & B’s

Kaylynn Alexander

Cobe Charles

Collin Essa

Ava Holbrook

Autumn Hunnicutt

Grace Keating

Zahairah Lattimore

Molly Meeker

Kaitlyn Noel

Miriam Phipps

Carter Ruby

Madelyn Slone

Crystal Stiltner

Brock Stuart

Aidan Waughtel-Ward

Zachary Whitt

Kayla Wilburn

Freshman

All A’s

Nolan Barnett

Emilie Barr

Jala Boggs

Annika Carpenter

Tyler Carver

Langston Conley

Christian Copen

Kenzie Hawk

Kayleigh Lore

Gabe McNeil

Emily Roberts

Travis Thompson

Freshman

A’s & B’s

Jaylen Bender

Konnor Boccardi-Ward

Jayden Chaffin

Austin Childers

Taylor Culbertson

Hailey German

Maxwell Harley

Logan Howard

Brooklynn Kidd

Brayden Lewis

Ashton Mingus

Sydney Paul

Carson Powell

Alex Russell

Gabriel Sheets

Raine Sweitzer

Emily Twinam

Ryleigh Weeks

Elizabeth Winn

Mya Wolfe

Noah Wright

Staff report